OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 kwietnia 2024 r.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Ofiary składane na tacę w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii, szczególnie na budowę kościoła, wyniosły 3912 zł. Serdecznie za nie dziękujemy.
  2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
  • we wtorek św. Wojciecha biskupa, głównego patrona Polski
  • w czwartek św. Marka, ewangelistę
  1. W tym tygodniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Jerzy. Msza święta w intencji ks. Jerzego zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00.
  2. 15 czerwca w Krakowie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. Osoby, które chciałyby wziąć udział w uroczystości i reprezentować naszą parafię, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, aby zamówić dla nich karty wstępu.
  3. Od początku roku prowadzone są rozmowy i spotkania dotyczące dalszych prac przy budowie kościoła. Podejmowane kwestie to ocieplenia budynku, wykonanie elewacji oraz prace wewnątrz kościoła, w tym: wykonanie instalacji elektrycznej, ocieplenia stropów, wykonanie ogrzewania, rozmieszczenie oświetlenia i nagłośnienia, tynkowanie. Obecnie podejmowane są kroki, aby w połowie roku wykonać ocieplenie i elewację, a jeśli wystarczy środków, rozpocząć prace wewnątrz kościoła. Chcielibyśmy także uporządkować teren budowy, na którym przez wiele lat nagromadziła się bardzo duża ilość odpadów i śmieci. Gdyby komuś pozwalał czas i siły zapraszamy do pomocy we wtorek i środę o godz. 10.00.
  4. Otrzymaliśmy ofertę pielgrzymki do Turcji Szlakiem Apostoła Pawła. Proponowany termin to 24.09 – 3.10.2024. Wylot z Krakowa. Koszt ok. 5900 zł. Program i podstawowe informacje można otrzymać w zakrystii; są również na stronie internetowej parafii. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się w czwartek 25.04 o godz. 18.30.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to ważny dokument. Na ławie z prasą znajdują się także książeczki z rozważaniami nt. Eucharystii. Ich treść może być pomocna w lepszym przeżywaniu Kongresu Eucharystycznego, który rozpoczął się w naszej diecezji w Wielki Czwartek. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  6. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia