OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 maja 2024 r.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W minionym tygodniu kontynuowaliśmy prace porządkowe przy budowie naszego kościoła. Pragnę podziękować kolejnym osobom, które pomogły przy sprzątaniu: państwu Kazimierze i Piotrowi Sieczka oraz panu Marcinowi Śledź. Z większych prac, które jeszcze pozostały do wykonania, a być może są w ramach naszych możliwości, to przełożenie do piwnicy kościoła płyt marmurowych, które przed laty zostały nam ofiarowane i złożone przy jednej ze ścian. W ten sposób przygotujemy miejsce do prac przy elewacji kościoła. O pomoc w tej pracy będziemy prosić w późniejszym czasie przede wszystkim mężczyzn.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Apostołów Filipa i Jakuba
 • w środę św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej
 1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. O 18.30 nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwo odbywa się o godz. 17.30.
 2. Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę do Turcji Szlakiem Apostoła Pawła w terminie 24.09-3.10.2024. Wylot z Krakowa. Program można otrzymać w zakrystii, jest także na stronie internetowej parafii. Spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 3. W tym roku kończy się kadencja obecnej rady parafialnej. Statuty rad w naszej diecezji wymagają, aby połowa składu rady wynikała z wyborów dokonanych przez ogół parafian. Dlatego w przyszłą niedzielę każdy pełnoletni parafianin będzie mógł zgłosić swojego kandydata przez zapisanie jego imienia i nazwiska na karteczce i wrzucenie do przygotowanej skrzynki.
 4. Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowanie rok 2 i 3 (klasy 7 i 8) zapraszamy na spotkanie w następnym tygodniu we wtorek 14 maja po Mszy św. wieczornej.
 5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w tym miesiącu odbędą się: rok 1 (klasy 6) w środę 15 maja po Mszy św. wieczornej, rok 2 i 3 (klasy 7 i 8) w związku z egzaminami ósmoklasisty we wtorek 28 maja po Mszy św. wieczornej.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 7. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
 8. Do wieczności przeszła Ewa Porębska z os. Pardałówka. Wieczny odpoczynek…
Kategorie: Ogłoszenia