OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 maja 2024 r.

8 NIEDZIELA WIELKANOCNA

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii, w szczególności budowę kościoła wyniosły 3950 zł. Serdecznie za nie dziękujemy.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Kościoła
 • w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w piątek Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o godz. 18.30, w tygodniu o 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę kończy się okres Komunii wielkanocnej. Zachęcamy do częstego przyjmowania Komunii św., która jest naszym pokarmem na życie wieczne.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w poprzednią niedzielę zaproponowali kandydatów do rady parafialnej. W sumie zgłoszono 15 kandydatur. W kolejności otrzymanych głosów są to: Bartłomiej Gawlak-Kubik, Władysław Budz, Zofia Panek, Wawrzyniec Bystrzycki, Katarzyna Bystrzycka, Piotr Sieczka, Lidia Zaremba-Sołtys, Maria Wojnar, Stanisława Budz, Grażyna Pawlikowska, Jarosław Miszczak, Joanna Nowak, Kazimiera Sieczka, Małgorzata Wojnar, siostry z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Pełne wyniki głosowania można zobaczyć w gablocie. Osobom, które otrzymały największą ilość głosów został zaproponowany udział w radzie. Oprócz 5 lub 6 członków z wyboru, do rady będą proszone jeszcze inne osoby. Pełny skład zostanie przedstawiony w czerwcu.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Turcji Szlakiem Apostoła Pawła. Program i informacje można otrzymać w zakrystii.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. artykuł, dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 6. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia