OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 maja 2024 r.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Wczoraj w naszej kaplicy odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Szymonowi, który rozpoczął „biały tydzień”, życzymy wielu łask Bożych.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Urszulę Ledóchowską
 • w czwartek Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa (Boże Ciało)
 • w piątek Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny
 • w sobotę św. Justyna
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od soboty czerwcowe: w niedziele i czwartek o godz. 18.30, w pozostałe dni o 17.30.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania rok 2 i 3 (klasy 7 i 8) odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Msze będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 19.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.30. Po Mszy odprawianej o godz. 10.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do kościoła przy Bulwarach Słowackiego. O przygotowanie ołtarzy proszeni są:
 • I ołtarz przy ul. Antałówka na posesji Państwa Krzeptowskich-Sabała: rodzice i młodzież przygotowująca się do bierzmowania
 • II ołtarz przy ul. Antałówka na posesji Państwa Palidrów: Członkowie Żywego Różańca
 • III ołtarz przy ul. Broniewskiego na posesji Państwa Bulasów: rodzice dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii świętej. Jeśli to możliwe, prosimy o skontaktowanie się już w poniedziałek
 • IV ołtarz przy kościele przy Bulwarach Słowackiego.

Na procesję zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i niesienia poduszek, panów do baldachimu i sztandarów, panie o niesienie feretronów. Niech wyrazem naszej wiary i przywiązania do tradycji będą stroje regionalne oraz udekorowane domy na trasie procesji.

 1. W piątek po Bożym Ciele przebywającym na terenie naszej parafii udzielona jest dyspensa od wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Korzystających z niej zachęca się do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 2. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic. Po Mszy nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: rozważanie i różaniec.
 3. W przyszłą niedzielę od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 5. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim mamom w dniu ich święta wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia