OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

9 czerwca 2024 r.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii, w szczególności budowę kościoła. Serdecznie za nie dziękujemy.
  2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
  • we wtorek św. Barnabę
  • w czwartek św. Antoniego z Padwy
  • w piątek św. Michała Kozala
  1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele o godz. 18.30, w pozostałe dni o 17.30.
  2. W sobotę w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się beatyfikacja ks. Michała Rapacza. Uroczystość ta zakończy trwający w naszej diecezji Kongres Eucharystyczny. Na ławie z prasą znajdują się książeczki z rozważaniami o Eucharystii, które można zabrać, aby pogłębić osobisty kult.
  3. Zgodnie z zapowiedzią pragniemy poinformować, że zostaje powołana nowa Rada Parafialna. Dziękujemy bardzo osobom, które do tej pory pełniły tę funkcję. W skład nowej rady wchodzą z wyboru parafian: Pan Bartłomiej Gawlak-Kubik, Pan Władysław Budz, Pani Zofia Panek, Pan Wawrzyniec Bystrzycki, Pani Maria Wojnar, z powołania: Siostra Anna z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, Pan Marcin Śledź oraz z urzędu: księża pracujący w parafii i ks. Janusz – rektor kościoła przy Bulwarach Słowackiego. Dziękujemy powyższym osobą, że zgodziły się służyć swoją pomocą. W trakcie trzyletniej kadencji do rady mogą dołączyć jeszcze nowe osoby. Zgodnie ze Statutem Duszpasterskich Rad Parafialnych Archidiecezji Krakowskiej celem rady jest wspomaganie księdza proboszcza w sprawach dotyczących całokształtu życia parafialnego. Rada posiada głos doradczy.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. o wciąż aktualnym kulcie Serca Jezusa i Serca Maryi. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  5. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia