Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018 roku

1. Chrystus ukazuje, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości.

2. W minioną środę – 7 marca został poświęcony krzyż, który będzie umieszczony na dachu wieży naszej nowej świątyni.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę naszej świątyni.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W niedziele o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego.
Tradycyjnie już, ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali, będą przeznaczone na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za jednego ze zmarłych.

5. W naszej parafii już za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Paweł Wróbel, salwatorianin, doktorant Prawa Kanonicznego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

6. 22 kwietnia naszą parafię będzie wizytował ks. bp Jan Szkodoń. Wtedy będzie też bierzmowanie. Dlatego też prosimy, aby osoby starsze, które nie przyjęły jeszcze tego sakramentu, jak najszybciej zgłosiły się do kancelarii.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy podjęli trud poszczenia w Wielkim Poście przynajmniej przez 1 dzień o chlebie i wodzie. Zachęcamy również innych do włączenia się w tę akcję.

8. Do nabycia są jeszcze baranki na stół wielkanocny w cenie od 6 zł wzwyż.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę, złożone ofiary, kwiaty, ofiary na sprzątanie kościoła, wszelkie wyrazy życzliwości… Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
Wszystkim Gościom życzymy miłego pobytu na Podhalu.
Słowa z Księgi Kronik: „Bóg ich ojców, Pan, bez wytchnienia wysyłał do nich swoich posłańców, albowiem litował się nad swym ludem” oznaczają, że Bóg umiłował ludzi. Niech Boże błogosławieństwo umocni w nas pragnienie poznania dobroci Boga.

Zakopane, 10 marca 2018 roku