OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 lipca 2023 r.
15 NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W naszej wspólnocie zakonnej i parafii witamy ks. Józefa Barona, który będzie pełnił funkcję przełożonego wspólnoty oraz pomocy w duszpasterstwie. Życzymy ks. Józefowi wszelkich potrzebnych łask.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • we wtorek św. Szymona z Lipnicy
 • w piątek bł. Franciszka Jordana założyciela Salwatorianów
 • w sobotę św. Marię Magdalenę
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. odprawionej o godz. 19.00 będziemy święcili pojazdy, z racji przypadającego w kolejnym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.
 2. Dziękujemy bardzo Panu Władysławowi za prace porządkowe wykonane wokół dotychczasowego i budującego się nowego kościoła.
 3. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosły 4590 zł. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 4. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji, że jako parafia poszukujemy organisty, który, choćby częściowo, prowadził śpiew w naszym kościele. Zgodnie z normami liturgicznymi muzyka i śpiew podczas nabożeństw są uroczystym językiem Kościoła. Ważną rolę odgrywa organista, który musi być człowiekiem żywej wiary i samemu czynnie uczestniczyć w liturgii.
 5. Z tyłu kościoła na klęczniku znajduje się prasa katolicka, do której czytania zachęcamy oraz informacja o cenach. W Gościu Niedzielnym in. reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego; w Salwatorze o tym, co dziś pisze się o św. Janie Pawle II.
 6. Wszystkim gościom i wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia