OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 kwietnia 2024 r.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy porządkowanie teren budowy naszego kościoła. Koszt usunięcia śmieci to ponad 3300 zł. Tym bardziej dziękujemy osobom, które mimo trudnej pogody pomogły przy sprzątaniu: paniom Katarzynie Bystrzyckiej, Jadwidze Karpiel, Katarzynie Pałka, panom Andrzejowi i Władysławowi Budz, Piotrowi i Janowi Gorczowskim.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Katarzynę ze Sieny
 • w czwartek św. Atanazego
 • w piątek Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski
 • w sobotę św. Floriana
 1. W środę 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa robotnika, patrona naszej kaplicy na cmentarzu. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 16.00.
 2. Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe: codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 3. W piątek w uroczystość NMP Królowej Polski i uchwalenia Konstytucji 3 Maja Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o modlitwie za ojczyznę; zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana, o świętość życia dla kapłanów i o nowe powołania do służby w Kościele.
 5. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic. Po Mszy nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: medytacja i różaniec.
 6. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w tym miesiącu wyjątkowo w sobotę od godz. 9.30.
 7. 15 czerwca w Krakowie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza. Osoby, które chciałyby wziąć udział w uroczystości i reprezentować naszą parafię, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, aby zamówić dla nich karty wstępu.
 8. W tym roku kończy się kadencja obecnej rady parafialnej. Zgodnie ze Statutem Duszpasterskich Rad Parafialnych Diecezji Krakowskiej rada powinna w miarę możliwości reprezentować całą parafię. Statuty rad w naszej diecezji wymagają, aby połowa składu rady wynikała z wyborów dokonanych przez ogół parafian. Dlatego za dwa tygodnie w niedzielę 12 maja każdy pełnoletni parafianin będzie mógł zgłosić swojego kandydata przez zapisanie jego imienia i nazwiska na karteczce i wrzucenie do przygotowanej skrzynki.
 9. Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę do Turcji Szlakiem Apostoła Pawła w terminie 24.09-3.10.2024. Wylot z Krakowa. Program można otrzymać w zakrystii, jest także na stronie internetowej parafii. Spotkanie informacyjne odbędzie się 6 maja.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, zamordowanej 7 lat temu w Boliwii. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 11. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia