OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 sierpnia 2023 r.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W naszym kościele Witamy ks. Mirosława Stanka, dyrektora Wolontariatu Misyjnego Salwator, który wraz z młodzieżą przybliża nam pracę wolontariatu.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek św. Maksymiliana Marię Kolbego
 • we wtorek Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • w czwartek św. Jacka
 1. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. Msze w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. W tym dniu nie będzie Mszy w kaplicy na cmentarzu. W czasie wszystkich Mszy będziemy święcić zioła i kwiaty.
 2. W sobotę 19 sierpnia, parafia Świętego Krzyża zaprasza na pielgrzymkę na Giewont z racji 122 rocznicy poświęcenia krzyża. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9.00 w kościele Świętego Krzyża.
 3. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdecznie za nie dziękujemy.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. podsumowanie Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy do zabierania ze sobą Dnia Pańskiego z tekstami liturgicznymi dzisiejszej niedzieli.
 5. Dziękujemy wszystkim za troskę o nasz kościół. Gościom i wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
 6. Do wieczności przeszła nasza parafianka Krystyna Chilecka z ul. Salwatoriańskiej. Wieczny odpoczynek
Kategorie: Ogłoszenia