OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 grudnia 2023 r.

1 niedziela Adwentu

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, który jest okresem radosnego i pobożnego oczekiwania na Boże Narodzenie i spotkanie z Bogiem w wieczności. Zachęcamy, aby już od początku podjąć duchowy wysiłek nawracania się.
 2. Zapraszamy dzisiaj od godz. 18.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W tygodniu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Msza św. roratnia ku czci Najświętszej Marii Panny, na którą zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 oraz w sobotę rano o godz. 8.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Mikołaja
 • w czwartek św. Ambrożego
 • w piątek Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
 1. W piątek Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 8 grudnia to również kolejna rocznica założenia Zgromadzenia Salwatorianów. Podczas wieczornej Mszy kapłani z naszej parafii odnowią swoje śluby zakonne.
 2. Za tydzień zostaną przekazane szczegółowe informacje dotyczące odwiedzin duszpasterskich – kolędy w tym roku. Z uwagi na różny charakter domów znajdujących się na terenie naszej parafii, aby usprawnić przebieg kolędy, kapłani odwiedzą parafian, którzy wcześniej potwierdzą chęć przyjęcia kolędy. Sposób, w jaki będzie można to zrobić zostanie podany również w przyszłą niedzielę.
 3. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Ofiarami składanymi do puszki będziemy wspierać Kościół na Wschodzie.
 4. Poświęcone opłatki można nabywać ze stolika znajdującego się przy zejściu do zakrystii. Osoby zainteresowany większą ilością mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na stoliku znajdują się również świece Caritas. 10 zł z małej świecy i 15 zł z dużej jest przeznaczone na Caritas diecezjalne, a pozostała część pozostaje w naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. początek cyklu adwentowego, którego przewodnikiem będzie św. Franciszek i słowa: „Odbuduj mój Kościół”. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 6. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
 7. Do wieczności przeszła Jadwiga Ryndak z os. Pardałówka. Wieczny odpoczynek
Kategorie: Ogłoszenia