OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 grudnia 2023 r.

2 niedziela Adwentu

  1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Ofiarami składanymi do puszki wspieramy Kościół na Wschodzie. Serdecznie za nie dziękujemy.
  2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
  • w środę św. Łucję
  • w czwartek św. Jana od Krzyża
  1. Zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej ku czci Najświętszej Marii Panny: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 oraz w sobotę rano o godz. 8.00.
  2. W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: we wtorek klasy 7 rok II przygotowania, w środę klasy 6 rok I przygotowania, w czwartek klasy 8 rok III przygotowania.
  3. Informujemy, że na ławce z prasą, w gablocie i na stronie internetowej parafii znajduje się plan kolędy. Odwiedzimy parafian, którzy wcześniej zgłoszą chęć przyjęcia księdza. W tym celu należy przekazać w kościele lub kancelarii najpóźniej na tydzień przed planowaną wizytą kartkę z następującymi danymi: ulica, numer domu, nazwisko, nr tel., lub dokonać zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej parafii. Kartkę zgłoszenia można odciąć od planu kolędy lub zabrać z ławki z prasą. Bardzo prosimy o przekazanie tych informacji swoim sąsiadom, szczególnie osobom chorym, które nie mają stałego kontaktu z parafią. Osoby, które mogłyby przekazać plan kolędy do wspólnot mieszkaniowych lub skrzynek pocztowych na swojej ulicy, zapraszamy do zakrystii.
  4. Poświęcone opłatki można nabywać ze stolika znajdującego się przy zejściu do zakrystii. Osoby zainteresowane większą ilością mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na stoliku znajdują się również świece Caritas. 10 zł od świecy jest przeznaczone na Caritas diecezjalne, a pozostała część pozostaje w naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. rozmowa z nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  6. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia