OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 grudnia 2023 r.

3 niedziela Adwentu

  1. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii wyniosły 4090 zł; składane do puszki na Kościół na Wschodzie 190 zł. Serdecznie za nie dziękujemy, jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  2. Zapraszamy do udziału we Mszy św. roratniej ku czci Najświętszej Marii Panny: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 oraz w sobotę ostatnie roraty rano o godz. 8.00.
  3. Zachęcamy do skorzystania przed świętami z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św.
  4. W sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych z posługa sakramentalną od godz. 9.00. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
  5. W przyszłą, IV niedzielę Adwentu, mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu z racji Wigilii Bożego Narodzenia nie będzie już Mszy św. niedzielnej o godz. 19.00. Zadbajmy o chrześcijański charakter wieczerzy wigilijnej. Niech ostatnie przygotowania będą okazją do tworzenia atmosfery życzliwości, a wigilijny opłatek symbolem miłości i przebaczenia. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.
  6. W Wigilię 24 grudnia zostaną odprawione dwie „Pasterki”: o godz. 22.00 – szczególnie dla osób, które nie mogą przyjść na późniejszą godzinę oraz główna pasterka tradycyjnie o 24.00.

W pierwszym dniu świąt nie będzie Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze o godz. 10.00, 11.30 i 19.00. W drugim dniu świąt Msze będą odprawiane jak w każdą niedzielę. W tych dniach nie będzie już spowiedzi.

  1. Na ławce z prasą, w gablocie i na stronie internetowej parafii znajduje się plan kolędy. Z uwagi na brak ministrantów, którzy aktualnie mogliby pójść na kolędę, aby usprawnić jej przebieg, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci przyjęcia księdza. W tym celu należy przekazać w kościele lub kancelarii najpóźniej na tydzień przed planowaną wizytą kartkę z następującymi danymi: ulica, numer domu, nazwisko, nr tel., lub dokonać zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej parafii antalowka.sds.pl. Kartkę zgłoszenia można odciąć od planu kolędy lub zabrać z ławki z prasą. Prosimy o przekazanie tych informacji swoim sąsiadom, szczególnie osobom chorym, które nie mają stałego kontaktu z parafią. Osoby, które mogłyby przekazać plan kolędy do większej ilości rodzin zapraszamy do zakrystii.
  2. Poświęcone opłatki można nabywać ze stolika znajdującego się przy zejściu do zakrystii. Osoby zainteresowane większą ilością mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na stoliku znajdują się również świece Caritas. 10 zł od świecy jest przeznaczone na Caritas diecezjalne, a pozostała część pozostaje w naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym in. propozycja rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
  4. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia