OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 grudnia 2023 r.

4 niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy IV niedzielę Adwentu i Wigilię Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijański charakter wieczerzy wigilijnej. Niech ostatnie przygotowania będą okazją do tworzenia atmosfery życzliwości, a wigilijny opłatek symbolem miłości i przebaczenia. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu.
 2. Dziś w nocy zostaną odprawione dwie „Pasterki”: o godz. 22.00 – szczególnie dla osób, które nie mogą przyjść na późniejszą godzinę oraz główna pasterka tradycyjnie o 24.00. Składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 3. W poniedziałek w pierwszym dniu świąt nie będzie Mszy św. o godz. 8.00; pozostałe Msze o godz. 10.00, 11.30 i 19.00.
 4. We wtorek w drugi dzień świąt i wspomnienie św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W tych dniach nie będzie już spowiedzi
 5. W kolejnych dniach w liturgii czcić będziemy:
 • w środę św. Jana Apostoła. Z tej okazji na Msze można przynieść wino, które poświęcone, staje się symbolem miłości św. Jana
 • w czwartek św. Młodzianków męczenników
 1. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne z okazji zakończenia 2023 roku. Zostanie ono odprawione w sobotę 30 grudnia o godz. 17.30; po nabożeństwie Msza św.
 2. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny. Podczas wszystkich Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić małżeńskie przyrzeczenia.
 3. Na ławce z prasą, w gablocie i na stronie internetowej parafii znajduje się plan kolędy. Aby usprawnić jej przebieg, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci przyjęcia księdza. W tym celu należy przekazać w kościele lub kancelarii najpóźniej na tydzień przed planowaną wizytą kartkę z następującymi danymi: ulica, numer domu, nazwisko, nr tel., lub dokonać zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej parafii www.antalowka.sds.pl Kartkę zgłoszenia można odciąć od planu kolędy lub zabrać z ławki z prasą. Prosimy o przekazanie tych informacji osobom, które nie mają stałego kontaktu z naszym kościołem. Jednocześnie bardzo dziękujemy za zgłoszenia, które już otrzymaliśmy.
 4. 1 lutego w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach XV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Więcej informacji znajduje się w gablocie.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: m. in. świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego z audiobukiem w cenie 15 zł. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna. Do nabycia są również kalendarze parafialne. Koszt druku to 2,5 zł. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest budowę kościoła.
 6. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia