OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 grudnia 2023 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Z okazji niedzieli Świętej Rodziny wszystkim małżonkom naszej parafii życzymy wielu łask Bożych i radości w realizacji powołania do miłości w małżeństwie i rodzinie.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
 • w poniedziałek Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję
 • we wtorek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
 • w sobotę Objawienie Pańskie
 1. W poniedziałek w Nowy Rok w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Msze będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 Msza św. o kanonizację bł. Franciszka Jordana i o świętość życia dla kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 3. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną po wcześniejszym zgłoszeniu.
 4. W sobotę w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św., które będą odprawiane, jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy będziemy święcić kredę i kadzidło, które będzie można zabrać do swoich domów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele misyjne Kościoła.
 5. 6 stycznia w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 6. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 wszystkim dzieciom będzie udzielane specjalne błogosławieństwo.
 7. Za tydzień od godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę kolędową. Zgodnie z planem kolędy odwiedzimy parafian, którzy wcześniej zgłoszą chęć przyjęcia księdza przez formularz na stronie internetowej parafii (antalowka.sds.pl) lub przekazując karteczkę ze swoimi danymi. Kartkę zgłoszenia można odciąć od planu kolędy lub zabrać z ławki z prasą. Jednocześnie bardzo dziękujemy za zgłoszenia, które już otrzymaliśmy.
 9. W tym tygodniu kolęda odbędzie się na ulicach:

3.01

Środa

od 16.00

Bulwary Słowackiego, Antałówka na Wierch

4.01

Czwartek

od 16.00

Jagiellońska, Wierchowa, Antałówka

5.01

Piątek

od 16.00

Piaseckiego

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: m. in. świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego z audiobukiem w cenie 15 zł oraz Salwator. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna. Wyłożone są również kalendarze parafialne. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest nabudowę kościoła.
 2. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia