OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 lutego 2024 r.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą ogarniamy chorych i wszystkich, którzy niosą im pomoc. Osoby chore i w podeszłym wieku oraz opiekujących się nimi zaprosimy na Mszę św. z udzielaniem sakramentu chorych i nabożeństwo lourdzkie 20 marca podczas rekolekcji wielkopostnych.
 2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii.Serdecznie za nie dziękujemy.
 3. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który jest czasem przygotowania do obchodów Paschy. Wprowadzeniem jest nabożeństwo 40-godzinne oraz obrzęd posypania głów popiołem. W ramach nabożeństwa zapraszamy do nawiedzenia kaplicy i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 4. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz.: 8.00, 10.00, 16.30, na którą zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież oraz o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, która dotyczy wszystkich od 14 roku życia oraz tzw. post ścisły, czyli ograniczenie ilości spożywanych pokarmów, które dotyczy osób od 18 do 60 roku życia.
 6. Podejmując apel Przewodniczącego KEP Metropolita Krakowski poleca przeprowadzenie w Środę Popielcową zbiórki do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, z czym wiąże się możliwość uzyskania odpustu zupełnego:
 • Droga krzyżowa w piątek o godz.: 8.30 i 17.15
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.15
 1. Z uwagi na ferie szkolne spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania odbędą się w ostatnim tygodniu lutego.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i zabierania ze sobą Dnia Pańskiego. W GościuNiedzielnym in. o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się Wielki Post? Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 3. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia