OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 marca 2024 r.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Ofiary składane w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne parafii wyniosły 4560 zł. Serdecznie za nie dziękujemy jak również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 • Droga krzyżowa w piątek o godz.: 8.30 i 17.15
 • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.15
 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi salwatorianin ks. Łukasz Anioł. Udział w rekolekcjach jest okazją, by skorzystać z łaski Bożej i przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje będą odbywały się w poniedziałek, wtorek i środę:
 • Msza św. z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 8.00 i 18.00
 • adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.30
 • w poniedziałek i wtorek o 30 różaniec

Dodatkowo w środę o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. z udzielaniem sakramentu chorych i nabożeństwo lourdzkie. Sakrament namaszczenia udziela choremu łaski, która umacnia ufność w Bogu, uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci. Dzięki tej pomocy chory może znosić dolegliwości choroby, a także, jeżeli to pożyteczne dla zbawienia, odzyskać zdrowie. Sakramentu namaszczenia nie należy odkładać na ostatnie chwile życia. Mogą go przyjmować osoby poważnie chore oraz osoby w podeszłym wieku, które przystępują do sakramentów, a także poważnie chore dzieci, które osiągnęły wiek rozeznania.

Podczas rekolekcji okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Plan rekolekcji znajduje się w informatorach, gablocie, na stronie internetowej i Facebooku parafii.

 1. We wtorek w liturgii czcić będziemy św. Józefa, Oblubieńca NMP. To również dzień imienin ks. Józefa. Z uwagi na rekolekcje Msza św. w intencji ks. Józefa zostanie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.
 2. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania rok 2 i 3 zapraszamy w piątek 22 marca powieczornej Drodze krzyżowej na spotkanie w związku z pielgrzymką do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Na spotkanie przynosimy indeks, zgodę rodziców na wyjazd oraz 60 zł na opłacenie autokaru.
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę w intencji naszej Ojczyzny. Codziennie po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę w podanej na dany dzień intencji. Zachęcamy, aby włączyć się do modlitwy prowadzonej w kościele lub prywatnie. Intencje na poszczególne dni znajdują się w informatorach oraz na stronie internetowej parafii.
 4. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. będziemy święcić palmy.
 5. Dziekan Bogusław Filipiak zaprasza w Niedzielę Palmową do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 20.00 i przejście do kościoła św. Krzyża.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i zabierania ze sobą Dnia Pańskiego. W Gościu Niedzielnym in. o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 7. Przy zejściu do zakrystii można nabyć paschaliki na świąteczny stół w cenie 10 zł.
 8. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.
Kategorie: Ogłoszenia