OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 marca 2024 r.

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia, którą będziemy sprawować, zwłaszcza Triduum Paschalne, niesie ze sobą bogactwo treści i cechuje się szczególną mocą sakramentalną.
 2. Dzisiaj o godz. 18.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Ofiary, które można złożyć przy okazji nabożeństwa, są przeznaczone na kwiaty do Bożego grobu. O 20.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w Sanktuarium Najświętszej Rodziny i przejście do kościoła św. Krzyża.
 3. Z uwagi na Wielki Tydzień Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest z 25 marca na poniedziałek 8 kwietnia. W tym dniu będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
 4. Wielki Czwartek. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne.Będziemy przeżywać tajemnicę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W tym dniu w parafiach nie odprawia się innych Mszy św. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja oraz spowiedź do godz. 21.30.
 5. Wielki Piątek Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 8.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 9.00 i 18.30; o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 zapraszamy na Liturgię Wielkiego Piątku. Po ceremoniach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.30. Ofiary składane przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości spożywanych posiłków. Spowiedź w Wielki Piątek od 8.00 do 10.00, od 18.00 do 19.00 oraz po zakończeniu liturgii do godz. 21.30.
 6. Wielka Sobota. Zachęcamy do zachowania skupienia i tradycyjnego postu. Od godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie. Święcenie pokarmów wielkanocnych o pełnych godzinach od 9.00 do 14.00. Liturgia Paschalna, która jest już uroczystością wielkanocną, rozpocznie się o 19.00. Przed liturgią będą rozdawane świece. Po jej zakończeniu prosimy o przygotowanie feretronów i baldachimu. W Wielką Sobotę i w czasie świąt nie będzie już spowiedzi.
 7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna i Msza św. z uwagi na przesunięcie zegarów będzie odprawiana wyjątkowo o godz. 7.00 nowego czasu. Kolejne Msze św. o godz.: 10.00, 11.30 i 19.00.
 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w pierwszy piątek miesiąca, w Oktawie Wielkanocy 5 kwietnia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i zabierania ze sobą Dnia Pańskiego. W GościuNiedzielnym in. dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Przy zejściu do zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazki Ziarna.
 10. Przy zejściu do zakrystii można także nabyć paschaliki na świąteczny stół.
 11. Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Gościom życzymy dobrego odpoczynku, a solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia wielu łask Bożych.

Kategorie: Ogłoszenia